Цей край дарував натхнення Гоголю, а людям - здоров’я

 
 

Цей край дарував натхнення Гоголю, а людям - здоров’я


Цей край дарував натхнення Гоголю, а людям - здоров’я
code
Саме туди, у Миргород, що на Полтавщині, проліг прес-тур, організований Журналістським фондом НСЖУ. Розповідь наша про лідера проекту ділового іміджу “Золота Еліта України” ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів “Миргородкурорт”, де набиралися сил і здоров’я, звідки поверталися з гарними враженнями більш як два мільйони людей із понад трьох десятків країн світу. Чимало хто, побувавши в “українській Швейцарії”, називають її неймовірною перлиною й за всяку ціну намагаються приїхати ще. І мають рацію: сучасний санаторно-курортний заклад вищої акредитаційної категорії розташований у найбільш екологічно чистій зоні держави, мальовничій місцевості на берегах тихоплинного Хоролу. Тут з любов’ю і радістю кожного зустрічає турботливий обслуговуючий, уважний медичний персонал санаторіїв “Хорол”, “Березовий гай”, “Миргород” і “Полтава” та високоосвічені фахівці лікувально-діагностичного центру, бальнеогрязелікарні. Та про все, як мовиться, по порядку.
“Хоролу” казка жива
Групу журналістів із провідних всеукраїнських, регіональних та обласних ЗМІ адміністрація курорту, в особі Н.О.Бутенко - заступника генерального директора, С.А. Радомської - начальника відділу маркетингу та збуту, О.Д. Гриня - провідного менеджера з реклами та зв’язків з громадськістю і головних лікарів санаторіїв, знайомила із санаторієм “Хорол”. Це саме на його території розкинулась описана Миколою Гоголем славнозвісна калюжа. Ми ж побачили на тому місці казковий став, де величаво плавали лебеді. Неподалік сяйвом куполів переливався у піднебессі собор Успіння Пресвятої Богородиці. Малинові переливи його дзвонів очищали душі, а святі молитви лікували кожного, хто б не завітав до цього древнього храму. До речі, у ньому щопонеділка читають молебень за здоров’я та благополуччя відпочиваючих.
Начмед санаторію Марія Іванівна Юхименко розповіла, що тут можуть прийняти одночасно майже 360 відпочиваючих, яких розселяють у трьох корпусах, що величаво розкинулись на березі річки. Дізналися, що в “Хоролі” оздоровлюють батьків із дітьми, які мають захворювання органів травлення. Тут обладнали чудову ігрову кімнату для малечі, де її дозвілля організовує досвідчений вихователь.
- Заслуженої популярності серед пацієнтів, - зазначила Наталя Олександрівна Бутенко,- набули реабілітаційне відділення для хворих після радикальної терапії з онкозахворювань та для оздоровлення жінок від 12 до 32 тижнів вагітності. Завдяки вдалому поєднанню щедрот нашої природи - цілющої сили мінеральної води, лікувальних грязей, соляної кімнати, найновіших методик, уміння лікарів та побажань майбутніх мам, здійснюється диво, яке називають таїною народження нового життя. Ми не один десяток раз бачили сльози радості на очах у жінок, для яких материнство було, здавалося, недосяжною мрією, а в нас їхня мрія здійснилась.
- Маємо для цього гарну власну лікувальну базу, - підтверджує Марія Іванівна, - бювет мінеральної води та ванне відділення, басейн відкритого типу, де відпочиваючі можуть прийняти повний комплекс бальнеологічних процедур.
Та чи не найголовніші козирі, як ми зрозуміли, - комфорт і затишок у номерах, дієтичній їдальні, відмінне харчування, увага персоналу, казкові природні та рукотворні умови для відпочинку і лікування.
Чим славиться “Березовий гай”?
Нині кожна людина із сорока, або 1 мільйон 200 тисяч, в Україні хворіють на цукровий діабет. Медики, називаючи його пандемією ХХІ століття, шукають методи боротьби з нею та можливість жити, маючи таку хворобу, повноцінно. Цьому, до речі, успішно навчають у “Школах діабету”. В.М. Денисенко розповіла, що веде таку школу в “Березовому гаю”, де на базі відділень для батьків з дітьми та для дорослих, що хворіють на цукровий діабет, створено Всеукраїнський центр санаторно-курортної реабілітації дітей і підлітків, які страждають від цієї недуги. Чималу роль у цьому відіграє керівник санаторію, заслужений лікар України А. Я. Мандрика. Андрій Якович спільно з колегами впроваджує найсучасніші технології та методики лікування. У починаннях має активну підтримку керівництва курорту. Знайомлячи зі своїм дітищем, він казав, що тільки за минулих три роки у розвиток лікувально-діагностичної бази санаторію підприємство інвестувало майже 10 мільйонів гривень власних коштів. Тому-то “Березовий гай” має найсучасніше обладнання кращих світових виробників. Це під час нашої зустрічі констатував і професор, доктор медицини із Німеччини К.Коте. Він з нотками заздрощів зауважив, що у них “не в кожній клініці є подібне”.
Словом, тут створили унікальні умови для діагностики, лікування, фізичної та психологічної реабілітації хворих, організували вже згадану “Школу”, яка співпрацює з провідними фахівцями Київського НДІ ендокринології і обміну речовин та німецької клініки "Барбі". А спільно з фармацевтичними фірмами Німеччини “Хест Маріон Руссель”, “Роше”, “Бектон Дикенсон”, “Шнеекоппе” та “Еспарма” розробили Миргородську програму лікування діабету. Для її реалізації разом із німецькими колегами у віддалених районах Чернігівської, Полтавської та Сумської областей відібрали із неблагополучних родин двадцятеро сиріт, які хворіють на цукровий діабет, і почали опікуватися ними з метою їх гарантованої соціальної інтеграції. Малася на увазі шкільна і професійна освіта. А потім протягом п’яти років постійно провадили з ними тримісячні спеціальні консультації і двотижневі тренувальні збори (взимку і влітку) на спортивних базах у санаторії та в клініках Німеччини. До речі, для здійснення цього проекту професор Манфред Рюмланд зі своїми друзями й колегами шукав спонсорів. Дітей усіляко підтримували тамтешні громадські організації, бургомістри й звичайні родини німців. Особливо Манфред турбувався сиротами тут, в Україні: за зібрані ним там, за кордоном, кошти їх неодноразово оздоровлювали в “Березовому гаю”.
З роками плідна співпраця переросла у гарну дружбу не лише медиків, а й цілих міст. Приміром, німецьке Барбі передало Миргороду пожежну автомашину, а генеральний директор клініки Мюріц - Манфред Гейлфус передав санаторію комп’ютеризований тренажерний комплекс, який контролює стан хворих під час динамічних навантажень. Хіба не приклад для наслідування нашим мільярдерам та мільйонерам?
Нам також пощастило бути присутніми під час зустрічі цих дітей через чотири роки після завершення програми “Миргородський проект” з їхніми друзями із Німеччини. Професор М.Рюмланд, бургомістр м.Барбі Й.Штрубе, директор клініки Мюрітц М.Гайльфус, професор, доктор медицини К.Коте щиро раділи, що колишні підопічні “міцно стоять на своїх ногах”, що вони у гарному настрої. Правда, за цей час діти підросли. Окремі, як ось Настя з Чернігова, вже здобувають вищу освіту.
- Я вдячний долі і Богу, - сказав генеральний директор “Миргородкурорту” О.Д. Гавловський, - що є люди, котрі заради здоров’я інших не рахуються ні з часом, ні з грішми.
У свою чергу, німецькі партнери надзвичайно високо оцінили позитивні зміни, які відбулися на курорті під керівництвом Олександра Даниловича.
Втім, про знахідки і досягнення фахівців “Березового гаю”, їхню готовність одночасно оздоровити понад півтисячі пацієнтів можна розповідати багато. Але краще, все-таки, побачити комфортабельні спальні і лікувальний корпуси, які потопають у зелені чудового парку.
До загону космонавтів можуть записати... у санаторії “Миргород”
Наступного дня нас знайомили із “Миргородом”. Сучасними формами й комфортністю дивував його ошатний корпус, який, гармонійно поєднуючись із будівлями санаторію “Полтава”, створював своєрідний архітектурний ансамбль.
- Якщо подивитися на них з висоти пташиного польоту, - казали наші гіди, - побачите дивної краси підкову, яку “вигинає” річка Хорол, що змійкою оповиває цю територію. Відпочиваючі нерідко називають її “підковою щастя”.
Головний лікар Петро Іванович Гриневич розповідав, що в санаторії можуть одночасно оздоровлювити 426 хворих. Цьому сприяють багата лікувально-діагностича база, чудова їдальня, комфортний спальний корпус. Тут успішно лікують хронічні хвороби шлунку, печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози, опорно-рухового апарату та нервової системи. Вже тривалий час персонал спеціалізується на реабілітації учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, хворих із цереброваскулярною патологією, хворобами серцево-судинної системи. Діє також відділення реабілітації хворих із недугами сечостатевої системи, яке оснащене новітнім і, зазначимо, унікальним для України, медичним обладнанням. У спеціальному реабілітаційному відділенні та чудово оформленій соляній кімнаті можуть поліпшити здоров’я люди з неспецифічними захворюваннями органів дихання. Відновлювати сили тут допомогає і гірудотерапія, пневмовакуумтерапія та інші найсучасніші методики лікування. Однією з таких поділився лікар-ентузіаст В.Є. Тиховський, котрий співпрацює із лікувально-оздоровчим комплексом "Ковчег" ШТМ" та Державним науково-дослідним медико-інженерним центром немедикаментозного оздоровлення, реабілітації і терапії Національної Академії Наук України, і запросив найбільш доскіпливих журналістів на лікування “гірським повітрям”.
- Після наших “сходжень на Ельбрус” та спеціального навчання, - казав Володимир Євстафійович, - відновлюється генетично необхідне дихання, значно поліпшується робота серцево-судинної, нервової та імунної систем, які потім можуть самостійно боротися з недугами. Це забезпечить довголіття, високий життєвий тонус і творчий потенціал.
Заінтриговані, ми повсідалися під спеціальні ковпаки, куди подавалося “гірське повітря”, і, вперто “підкоряючи вершини”, рахували вдихи та видихи за хвилину. Усі з таким старанням виконували вказівки лікаря і його помічниць - медсестер О.Ю. Тиховської та Н.М. Поливаної, що навіть почули їхні похвали. А після декількох сеансів Володимир Євстахійович вибрав з-поміж нас тих, кого сміливо можна було б, на його думку, записати до загону космонавтів.
- Цей метод підвищення внутрішніх можливостей людини, - пропагував альтернативний спосіб оздоровлення В.Є.Тиховський, - заслужено визнали в таких країнах, як Англія, Росія, Японія. Виняткову змогу скористатися ним мають і відпочиваючі нашого “Миргородкурорту”.
“А в “Полтаві” - краще”
Наш журналістський “десант” розділили на чотири групи і кожну розселили в різних санаторіях. Мені, Людмилі Богуславській із Києва, Христині Трубачовій та Сергієві Бабенку із Дніпропетровська випала нагода більш детально ознайомитися зі всіма чарівностями “Полтави”, відчути тепло та увагу його привітних фахівців. Зокрема, лікарів В.Д.Сидоренко, А.О. Жадан, медичних сестер фізіотерапевтичного кабінету Н.М.Іванченко та В.В.Майданіченко, О.І. Дорошенко - із фітобару, В.А. Шаніної - з інгаляторію, Л.М.Жидко, котра дарує зцілення в релакс-кабінеті та інших. Ми мали виняткову змогу дегустувати, здавалося б, звичайні страви, - усілякі каші, борщі та салати, - але приготовлені з душею та вправністю шеф-кухаря Л.М.Боренко і вишукано подані до столу офіціантами. Зустрічаючись із колегами, ми твердили: “А в “Полтаві” - краще”. Хоч, звісно, розуміли: скрізь по-своєму прекрасно. Але в цій оздоровниці особливу атмосферу для відпочинку створює дизайнерське оформлення сучасної архітектури спального корпусу, дієтичної їдальні, кіно-концертної зали, які об’єднані в єдиний своєрідний ансамбль. Зачаровують ошатні фойє та зали, зі смаком обладнані одно-, двомісні кімнати та люкси, затишок відчувається навіть у просторих коридорах.
Мимоволі хотілося дізнатися ім’я дизайнера. І яким було здивування, коли почули, що це головний лікар Н.І.Мельник. Ніна Іванівна прийшла в “Миргородкурорт” ще далекого 1973-го після Лубенського медучилища. Згодом закінчила лікувальний факультет Полтавського стоматологічного інституту. Випробовувала свої знання рентгенелогом та лікарем ультразвукової діагностики. Декілька років очолювала діагностичний центр. А ось тепер вже не один рік відмінно керує дружним колективом “Полтави”, де готові одночасно прийняти 448 відпочиваючих. Їх тут можуть оздоровити після операцій шлунку та жовчного міхура, після інфарктів міокарду, і що нині особливо важливо - реабілітовують хворих на гіпертонічну хворобу. А також ефективно лікують захворювання системи опори та руху, неврози та розлади нервової системи. Тож хочеться побажати усім їм успіхів у такій благородній справі.
Відновлоюють здоров’я і красу
Особливої уваги заслуговує лікувально-діагностичний центр курорту, з яким нас знайомив його керівник В.В.Радомський. Від нього ми дізналися, що дирекція курорту робить усе можливе для розвитку центру, а тому сьогодні тут із задоволенням можуть похвалитися потужною і сучасною лікувально-діагностичноб базою, якої не мають навіть кращі оздоровниці Європи. Приміром, торік було придбано біохімічний автоматизований аналізатор крові, який дає змогу визначати 66 біохімічних показників, а зовсім недавно - автоматизований гематологічний аналізатор МЕК-7222К японського виробництва, що за 70 секунд видає 22 клінічних показники крові. Це найсучасніше обладнання дало змогу в декілька разів прискорити проведення як біохімічних, так і клінічних аналізів крові, не кажучи вже про гарантовано найвищу точність цих досліджень.
- Результатам аналізів, зроблених у нашому центрі, - втішався головний лікар, - беззастережно довіряють і обласні лікарі, і столичні світила.
- Звичайно, впровадження новітніх технологій вимагає неабияких фінансових витрат, - зауважила заступник генерального директора Н.О.Бутенко. - Адже тільки згаданий гематологічний аналізатор коштує чверть мільйона гривень. Та якщо йдеться про рівень медичного обслуговування людей, про рівень оздоровниці, а значить, і про її майбутнє, ми навіть у дуже складних економічних умовах використовуємо для цього усі можливості.
Журналісти мали виняткову змогу випробувати “вміння” цього обладнання на собі та переконатися в уважному ставленні до відвідувачів фахівців закладу, зокрема, лікаря ультразвукової діагностики А.В.Бутенка та медичної сестри В.І.Отрішко.
Окрім найсучасніших методик діагностики і лікування всього організму нам демонстрували і кріосауну, і солярій, й інші, такі актуальні сьогодні, процедури, які не тільки відновлюють здоров’я, а й дарують красу та повертають молодість.
Фантазії світла, музики і води
Ми із захопленням спостерігали, як тут турбуються, щоб гармонійно поєднувалося лікування і відпочинок, щоб у кожного, хто довірив свою відпустку саме цьому курорту, мав і душевний комфорт, і задоволення. Адже відпочиваючі мають чудову змогу не лише оздоровитися фізично, а й збагатитися духовно, набратися вражень від спілкування з первозданною природою, де забиває подих п’янкий аромат луків, березового гаю і соснового бору. До їхніх послуг і “танцювальна терапія” у чудовому танцзалі, і зустрічі із зірками естради та кіно у розкішному Палаці культури.
Були і чи не одними з перших, хто мав насолоду спостерігати, як синхронно виконують фантастичні “піруети” світло, музика і вода - найсучасніша розробка єдиного в світі китайського інституту фонтану. Це справді коштовна “перлина” курорту, де “прислухаються” до кожного музичного тону і напівтону сімдесят “діамантових” джерел, які підняв на одинадцятиметрову висоту світломузичний фонтан, розфарбувавши їх в усі кольори веселки більш ніж сімома десятками прожекторів. Комп’ютеризовані системи водоподачі і світлового шоу здатні повторити кожен перепад музичної частоти. Це казкове дійство відбувається із 21-ої до 22-ої години щовечора. Люди не можуть стримати емоцій: хтось намагається “зловити” мить на світлину, інші танцюють у ритмах мелодій, хтось радісно вигукує. Діти стараються потрапити під кольорові краплі, які спадають додолу чи то з десяти-, із п’яти- чи триметрової висоти. Моя колега Людмила Богуславська із Києва зауважує, що подібну красу мала нагоду спостерігати у Празі, але там за це задоволення довелося викласти кілька десятків євро. А тут насолода безкоштовна!
Ті, хто дарує радість життя
Нам часто доводилося чути, як відпочиваючі діляться захопленням від зразкового порядку та надзвичайно привабливих й оригінальних квітників у вигляді ступні інопланетянина, воза чи криниці з лелекою, які мало не щодня змінюються, втішаються шляхетними лебедями, серед яких не так давно з’явилися й рідкісні чорношиї та чорні, та родинами поважних павичів, де є й екзотичні білі, і великою кількістю інших декоративних пташок.
Кожному, хто бажає згадати козацьке коріння чи відчути себе розважливим паном або панянкою, тут надають і таку можливість: на стежинах березового гаю їх очікують зручний фаетон з кучером чи буланий кінь під сідлом. До речі, нам продемонстрували усю чарівність і цього відпочинку.
Також до послуг любителів екзотики - велорікші, з якими можна під’їхати за потребою, і прокататися з вітерцем. А взимку, запевняли, розписні сани несуть бажаючих уздовж величного Палацу культури, мостовими переходами Хоролу-ріки.
Словом, у Миргороді вміло поєднали традиції української гостинності і родзинки курортного життя та найсучасніших технологій і методик оздоровлення.
Нас же, за журналістською традицією, цікавило, хто ж то так старається, залишаючись, так би мовити, за кадром? Дізналися, що 160 працівників багатогалузевого підприємства комунального господарства “Миргородкурорту”, яке очолює Ю.М.Торяник. Почувши про це господарство, мені несподівано спали на згадку слова В.П. Бойка - водія автобуса, який позмінно вночі на залізничному вокзалі зустрічає потяги, якими прибувають відпочиваючі, - про те, що “у нас тут держава в державі”. Я тоді, вперше ступивши на миргородську землю, іронічно перепитала Володимира Петровича: “Як Ватикан у Римі?” - “Ні, ліпше”, - була відповідь чоловіка.
Та все-таки ми хотіли знати ім’я натхненника рукотворного дива. Генеральний директор ЗАТ “Миргородкурорт”, заслужений лікар України О.Д.Гавловський на одній із прес-конференцій з гордістю назвав його: Атта Юріївна Шевченко - художник-оформлювач дільниці благоустрою та озеленення. Жінка працює тут із 1976 року. Завдяки її зусиллям територію курорту перетворено на казковий світ троянд: висаджено 30 тисяч кущів. Свого часу експозиція творів цього заслуженого майстра народної творчості України неодноразово була представлена на ВДНГ у Москві та Києві...
Ще стільки фактів у блокноті, ще так багато невикористаної інформації і про генерального директора. Зокрема про те, що сам Олександр Данилович із Великих Сорочинець, з відомої родини заслуженого лікаря України Данила Антоновича та його вірної дружини і соратниці акушера-гінеколога Парасковії Харитонівни Гавловських. Важливо, що славну династію продовжив він із дружиною Аллою Борисівною, також лікарем-гінекологом та синами Євгеном і Дмитром.
За розбудову курорту Олександру Даниловичу присвоєно почесні звання “Лицар Вітчизни” і “Кращий керівник України”, а також нагороджено орденами “Рівноапостольного князя Володимира”, “Преподобного Нестора Літописця”, Чорнобильським хрестом “Мужність. Честь. Гуманність” та іншими.
Хіба про все напишеш? Це треба побачити, відчути гостинність миргородців, напитися тутешньої цілющої води, подихати духмяним повітрям, настояним на ароматах беріз, сосен та отав хорольських луків, щоб назавжди прикипіти душею до дивовижного краю, який так талановито змалював у своїх творах геніальний М.В.Гоголь!
Враженнями ділилась ВІРА ГАСЮК


code


Создан 03 сен 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником