На «Миргородкурорті» я знайшла скарб - здоров

 
 

На «Миргородкурорті» я знайшла скарб - здоров

Спогади Тетяни ЧумаковоїНа «Миргородкурорті» я знайшла скарб - здоров'я - і здійснила мрію дитинства!

Нещодавно група журналістів центральних та регіональних ЗМІ під патронатом Журналістського фонду Національної спілки журналістів України здійснила прес-тур до сучасного санаторно-курортного комплексу - закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт».

Опинившись у цьому райському куточку, я прокидалася з першими ранковими променями лагідного серпневого сонечка, яке сором'язливо заглядало в моє вікно крізь ніжно-зелену зливу березових гілочок, виходила на балкон, вдихала настояне на духмяних травах повітря, чула гортанні виспівування павичів і відчувала, як особлива радість буття наповнювала по вінця оту підкову щастя, в якій почуваєшся так затишно і комфортно. Із сивої давнини ведеться: хто знайшов підкову - тому посміхнеться щастя. Тож, знайте: хто знайшов для себе оздоровницю «Миргородкурорт» - той уже щасливий! Адже зовсім невипадково річка Хорол омиває курорт, дійсно, підковою. Таким чином, він знаходиться у її лоні, тому це природне диво річки і зветься «підковою щастя», позаяк унікальні мінеральні джерела цілющої миргородської води у поєднанні з неперевершеною красою природи повертають снагу і здоров'я, а відтак - і щастя, бо хто має найцінніше - здоров'я, той має щастя. От вам і підкова! Природа завжди мудріша за нас!

Залишивши на тиждень гомінливі міста, ми отримали унікальну можливість побути наодинці з первозданною природою, вдихнути на повні груди п'янкий аромат луків, березового гаю та соснового бору і полікувати не тільки тіло, а й душу. До речі, це чи не єдиний курорт, на території якого діє старовинний храм - Собор Успіння Пресвятої Богородиці, в якому щопонеділка правиться молебень за здоров'я і благополуччя відпочивальників, а малиновий дзвін дарує духовне і фізичне зцілення. Тут, як ніде, розумієш: турбуватися про власне здоров'я треба постійно, закликаючи собі в помічники природу і лікарський професіоналізм, адже ще Гіппократ наголосив: «Природа лікує, а лікар служить природі». І саме на курорті «Миргород» ми знайшли таке поєднання.

- Наша стратегія на сьогоднішній день - це комплексне надання послуг, - наголосив генеральний директор ЗАТ ЛОЗ «Миргородкурорт», заслужений лікар України Олександр Гавловський (на фото). - Ми свідомо відмовились від світової тенденції розвитку курортної сфери. Там лікування обмежується оздоровчими масажами та спрощеним набором SPA-процедур. Найцінніше, чого вдалося досягти, - системне оздоровлення наших гостей. Всі, хто приїздить на курорт, проходять якісну діагностику і обстеження, отримують безмедикаментозне лікування (всі процедури проводяться обов'язково під контролем лікаря), збалансоване дієтичне харчування і відпочинок на будь-який смак, а також одержують чіткі рекомендації для подальшого лікування і профілактики виявлених недуг. Такий підхід до справ став можливим тільки завдяки спільним зусиллям нової команди, яка три роки тому почала керувати курортом. Ми добре розуміли: маємо унікальне природне джерело мінеральної води, яка за своїм складом, цілющими властивостями схожа (а за деякими показниками і корисніша) на води відомих німецьких курортів «Соден», «Баден-Баден» і «Аахен». Була розроблена відповідна стратегія і поставлене завдання - у першу чергу створити комфортні умови для наших гостей, підвищити сервіс до європейського рівня, а також зберегти, вдосконалити і модернізувати існуючу лікувально-діагностичну базу. Ми переобладнали бальнеогрязелікарню, побудували відкритий і закритий басейни, обновили набережну річки Хорол, поповнили парк човнів і катамаранів, облаштували пляжну зону. За останнім словом медичної науки і техніки зробили капітальний ремонт приміщень та переобладнали біохімічну, клінічну, імунологічну та бактеріологічну лабораторії лікувально-діагностичного центру курорту «Миргород». А головне - відремонтували на вищому європейському рівні з повною заміною комунікацій понад 5000 квад-ратних метрів приміщень житлового фонду та сотні лікувальних кабінетів в усіх підрозділах оздоровниці. Всі їдальні санаторіїв обладнані системою кондиціонування повітря, і ці роботи тривають.

Гості курорту відзначають і величезні зміни в зовнішньому вигляді курорту. Ми провели капітальний ремонт тротуарів, встановили нові світильники на території. За три роки висаджено 120 тисяч дерев, кущів і квітів. На 1 січня 2010 року внесли власних інвестицій у розвиток курорту понад 40 мільйонів гривень. Для порівняння: коли прийшла наша команда, то курорт мав прибутку 168 тис. грн., тепер ми вийшли на 4 млн. грн. прибутку за рік. Ми постаралися розробити зручні програми відпочинку для всіх - від 12 до 24 днів. Пропонуємо і релаксаційні вихідні - за 2 або 3 дні можна підтримати свої сили за допомогою останніх досягнень медицини. Але щоб одержати стійкий результат, варто пройти повний курс обстеження і лікування. Досягти певних успіхів було б неможливо без щоденної копіткої роботи великого колективу, згуртованої команди однодумців, продуктивного співробітництва із системою санаторно-курортних профспілок України та її керівництвом. Наші зусилля були оцінені на державному рівні, і ми стали переможцями у Національному рейтингу «Лідер товарів і послуг України», «Лідер ХХІ сторіччя», одержали Гран-прі загальнонаціонального конкурсу «Вища проба», відзнаку «Краща лікувально-оздоровча установа 2008 року». У 2009 році курорт був удостоєний відзнаки «Флагман сучасної медицини», міжнародної нагороди «Лаври слави», переміг у кількох рейтингах національного рівня. 2010-ий - теж виявився врожайним: ми стали переможцями у національному проекті «України славні імена» та отримали знак відповідності «Висока конкурентоспроможність», а також оздоровницю «Миргородкурорт» визнано «Підприємством 2010 року» в Міжнародному економічному рейтингу. В липні цього року ми виступили партнерами акції, яку проводила газета «Вечірня Полтава» для своїх передплатників, і на розіграші призів вручили путівку до санаторію на 12 днів щасливій полтавці. В планах - розвиток інфраструктури відпочинку. А головне наше завдання - зробити курорт «Миргород» одним із найпривабливіших у Європі.

Санаторій «Хорол» - матриця курорту

Першим закладом, поріг якого ми переступили під час екскурсії, був лікувальний корпус санаторію «Хорол», і мою увагу одразу привернуло звернення персоналу до відпочивальників. Від нього йшов такий позитив, а зміст настільки приємно вразив, що я навіть сфотографувала його: «Ми раді вас вітати в нашому славному санаторії «Хорол»! Протягом вашого перебування працівники дбатимуть про гарний відпочинок та лікування, віддаватимуть все своє професійне вміння, людяність, доброту серця та теплоту душі, аби ви відчули затишок домівки, забули про свої домашні негаразди та змогли поліпшити своє здоров'я». На душі, дійсно, стало затишно і добре. В тому, що це не просто слова, а специфіка санаторію, я переконувалась на кожному кроці, відвідуючи численні кабінети фізіотерапії, лікувального масажу, пневмопресингу, зал ЛФК, фітнес-центр, інгаляторій. А початок шляхетному ставленню до людей поклав засновник курорту, генерал від інфантерії Іван Зубковський (1848-1933). «Я завжди горів бажанням служити тільки громадянським інтересам», - зізнавався він у автобіографічному творі «Дні мого життя». За багаторічну сумлінну працю на благо Вітчизни і вагомий внесок у становлення і розбудову санаторно-лікувальної справи іменним указом імператора Миколи ІІ від 22.12.1907 року земського лікаря Івана Зубковського було нагороджено орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира IV ступеня. Так ось чому тут такий прекрасний колектив, дуже доброзичливий і привітний.

Крім традиційного спрямування на захворювання шлунково-кишкового тракту, персонал санаторію спеціалізується на лікуванні жіночих статевих органів. Заслуженою популярністю користується відділення оздоровлення вагітних жінок (строк від 12 до 32 тижнів вагітності). Прекрасні лікарі та ідеальні умови, створені на курорті, надають унікальні можливості відпочинку і лікування для майбутніх мам. Санаторій має спеціалізоване відділення для лікування матерів із дітьми із захворюваннями органів травлення. Якщо дітей приїздить двоє і більше, то діє система знижок на путівки. Поки дорослі приймають процедури, в дитячій кімнаті досвідчені педагоги разом із дітьми змістовно проводять час. Нещодавно відкрито нове реабілітаційне відділення для онкохворих. Свій бювет мінеральної води, по-домашньому затишна дієтична їдальня з відмінним збалансованим харчуванням, де лікар-дієтолог кожному пацієнту призначає індивідуальне меню, відкритий басейн для дітей і дорослих, який нагадує куточок Турції, своя водолікарня, масажне крісло для вібраційного масажу хребта, озокеритотерапія на основі гірського воску, чарівна лампа «Біоптрон» - ось ті родзинки, кожна з яких заслуговує на окрему розповідь.

У комплексному лікуванні органів дихання прекрасно себе зарекомендувала спелеотерапія (від грецького «спелео» - печера, «терапія» - лікування) - це використання специфічних мікрокліматичних умов соляних шахт із лікувальною метою. Для спелеотерапії штучно створили печеру, де стіни виклали із солі (хлориду натрію), яка завозиться з гірських районів Закарпаття (Солотвино). Після прийому першої процедури, другої я вже не могла дочекатися. Судіть самі: передпокій, де ви 3-5 хвилин чекаєте свого сеансу, - це по-особливому затишна вітальня в українському стилі. Ви немов потрапляєте до селянської господи XVIII століття з вишитими рушниками та опішненським посудом. Відчувається, що інтер'єр настільки продуманий з любов'ю, як і все в санаторії «Хорол», що сама атмосфера мимоволі налаштовує на позитив. А коли ви потрапляєте до прохолодної кімнати, де звучить приємна музика, гасне світло, ви заплющуєте очі і дихаєте повітрям, збагаченим іонами натрію хлориду (їх виробляє спеціальний апарат) - повний релакс на 20 хвилин вам забезпечено. Вдихання мілкодисперсних соляних аерозолів безпосередньо впливає на поліпшення функцій бронхо-легеневої, нервової, серцево-судинної систем та зміцнює імунітет. Особливо корисна процедура при алергії.

Сучасна тренажерна зала дуже популярна у відпочивальників, оскільки за кілька тижнів лікування люди під наглядом інструктора встигають позбутися зайвої ваги, вирівняти осанку. А для поліпшення розробки кінцівок після переломів

у цьому ж залі є рідкісний апарат «розумна рука».

У санаторії «Хорол» гармонійно поєдналися українська щирість, гостинність і західне чітке ставлення до своїх обов'язків. Недарма він - перший із нині існуючих - є своєрідною матрицею курорту, від якої естафету доброти, людяності та професіоналізму прийняли і три інших заклади оздоровниці - санаторії «Полтава», «Миргород», «Березовий гай», а також лікувально-діагностичний центр, бальнеогрязелікарня та Палац культури.

Лікувально-діагностичний центр - серце закладу

Серцем курорту, його «відправною точкою» є створений у 1991 році лікувально-діагностичний центр (ЛДЦ) із надсучасною потужною апаратурою. Ну де ще за 2-3 години ви пройдете якісне комплексне обстеження із застосуванням найсучасніших світових методик і технологій, отримаєте консультації вузьких спеціалістів - окуліста, кардіолога, невропатолога, хірурга, отоларинголога - і вам буде грамотно поставлено діагноз?! За результатами обстежень, лікар призначає індивідуальний курс оздоровлення. Оснащені найновішим обладнанням чотири лабораторії центру - клінічна, бактеріологічна, біологічна, імунологічна - працюють на правильне, точне визначення діагнозу захворювання, для чого в оновлення діагностичної бази адміністрація курорту вкладає значні кошти. Три основних відділення - діагностичне, клініко-лабораторне і стоматологічне - надають повний спектр послуг. Тут працюють фібро-гастроскопічний, УЗД та рентгенкабінети, кабінети капіляроскопії та РН-метрії, надається повний спектр стоматологічної допомоги, окрім протезування. Автоматичний біоаналізатор крові американського виробництва дозволяє одержати 66 біохімічних показників стану крові. Японський гематологічний автоматизований аналізатор за 70 секунд видає 22 клінічних показники крові, у п'ятеро прискорюючи отримання результатів аналізів. Дякуючи такому сучасному встаткуванню, точність аналізів - найвища.

До послуг відпочивальників - голландський солярій, завдяки якому спалюються зайві калорії та відбувається відчутний ліфтинг шкіри, а також кріосауна (лікування низькими температурами до мінус 180 градусів). За допомогою цієї процедури успішно лікуються фіброміома, мастопатія, підвищений тиск, анорексія, підтягуються зморшки, скручуються папіломи, зникають післяродові судинні сітки, зміцнюється імунітет і омолоджується організм. Тож, новітнє обладнання ЛДЦ дає можливість якісно і швидко зробити повне комплексне обстеження та лікування організму.

Наша мета - повна реабілітація хворих

Профільним на курорті вважається гастроентерологічний напрям. Та кожен із санаторіїв має свою родзинку у наданні лікувальних послуг. Санаторій «Полтава» спеціалізується на реабілітації хворих, які перенесли операції на шлунку та жовчному міхурі, також тут ефективно лікують гіпертонічну хворобу, захворювання опорно-рухового апарату, неврози та розлади нервової системи. У реабілітаційному відділенні (на 30 ліжок) набираються здоров'я хворі після інфаркту міокарда. У таких хворих дуже обмежений режим руху, тому для кожного з них розробляється комплекс вправ на спеціальних тренажерах. Заняття проводяться в групах по 6-8 осіб з інструктором за індивідуальними програмами, залежно від об'єму лікувальної ходи, освоєної хворим. Лікарі намагаються, щоб пацієнти по завершенні реабілітації мали результат - одноразова хода на 3,5 км і самостійне сходження на 4-ий поверх. Загалом, після комплексу лікувальних фізіопроцедур та занять із психотерапевтом тут допомагають післяінфарктним хворим повернутись до нормального життя, дають індивідуальні рекомендації, щоб людина могла відчувати себе корисною суспільству або хоча б обслуговувати сама себе.

Фахівці санаторію «Миргород» лікують хвороби органів дихання (пневмонію, астму, бронхіти). Спелеотерапія в чудово оформленій соляній кімнаті та оротерапія (лікування гірським повітрям), завдяки якій 80% «ледачих» капілярів починають активно працювати - ось ті процедури, які роблять лікування у санаторії «Миргород» надзвичайно ефективним. А в урологічному відділенні, оснащеному найсучаснішим і навіть унікальним для нашої країни обладнанням, лікують статеві недуги та безпліддя. Тут першим в Україні було відкрито реабілітаційне відділення для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, де проходять курс відновлення ліквідатори аварії та хворі після інсульту. Під час оздоровлення використовується і така ефективна методика як гірудотерапія (лікування медичними п'явками). Застосування п'явок поліпшує мік-роциркуляцію крові, перешкоджає тромбоутворенню, ліквідує венозний застій, нормалізує артеріальний тиск, підвищує імунітет, відновлює енергетичний баланс.

Бальнеогрязелікарня - гордість «Миргородкурорту»

Відвідуючи корпуси всіх чотирьох санаторіїв і лікувально-діагностичного центру, дивуючись і одночасно насолоджуючись дійсно європейським рівнем ставлення до відпочивальників, неперевершеним дизайном кімнат, їдалень, окремих поверхів, фойє, ми розуміли, що попереду нас чекає бальнеогрязелікарня, а відтак - і нова порція захоплення. Те, що ми побачили, перевершило всі сподівання. Це дійсно гордість курорту! Виникає бажання прийняти одразу всі процедури, настільки вони приємні і дарують відчуття польоту. Тут протягом року використовують понад 1200 тонн лікувальних грязей із Семиренського торфородовища на Миргородщині. Здавна відомо, що ця лікувальна речовина має сильну оздоровчу дію, тому застосовується в різноманітних процедурах (для лікування одного пацієнта застосовується 7-10 кг грязі з температурою 40-42 градуси). Поніжити себе і водночас отримати неабияку користь для здоров’я можна, приймаючи високотехнологічні цілющі ванни (кожному за призначенням лікаря) або в лікувальному басейні, де застосовується унікальна методика пасивного вертикального витягнення хребта за допомогою швейцарського пояса «Айрекс», а також пристроїв «Водоспад», «Зустрічна хвиля», джакузі, які укріплюють м'язи спини і всього тіла. В цілому бальнеогрязелікарня надає понад 50 видів найрізноманітніших суперефективних процедур, кожен куточок сяє чистотою, а дизайн усього відділення із зимовим садом, фонтанами, «живим куточком» взагалі поза конкуренцією. Тому не дивно, що бальнеогрязелікарню курорту не раз визнавали кращою в Україні. І найяскравіше тому підтвердження - народження здорових діточок у сімейних пар після лікування безпліддя у загальнокурортному гінекологічному відділенні. Його завідувач, лікар-гінеколог Алла Гавловська навіть має десятки таких хрещеників!

Діабет - не захворювання, а спосіб життя

Санаторій «Березовий гай», назва якого красномовно говорить сама за себе, - ще один райський куточок курорту, де успішно діє Всеукраїнський центр санаторно-курортної реабілітації дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет, на базі відділень для батьків із дітьми та дорослих, які хворіють на цукровий діабет. Персонал санаторію спеціалізується на лікуванні цукрового діабету з використанням сучасного обладнання і найкращих європейських методик. Усі хворі навчаються в «Школі життя з діабетом», яка заслужено вважається однією з кращих в Україні та активно співпрацює з Київським НДІ ендокринології та обміну речовин і німецькою клінікою «Барбі». Все це стало можливим завдяки довготривалій плідній співпраці фахівців «Березового гаю» зі спеціалістами фармацевтичних фірм Німеччини, завдяки якій на базі санаторію була розроблена «Миргородська програма» лікування діабету, яка передбачала навчання лікарів та медсестер з усіх обласних центрів. Через 5 років почав діяти «Миргородський проект» - із Полтавської, Сумської та Чернігівської областей було відібрано 17 дітей-сиріт та напівсиріт, хворих на цукровий діабет. Упродовж 5-ти років, із 2002-го по 2007-ий роки в санаторії «Березовий гай» цих дітей лікували, опікували, він став для них другою домівкою. А натхненником і організатором цих добрих справ є професор із Німеччини Манфред Рюмланд, який ще в середині 90-их років, співпрацюючи з провідними фахівцями Київського інституту ендокринології і керівництвом курорту «Миргород», почав роботу з гуманітарної допомоги санаторію та пацієнтам - учасникам «Миргородського проекту». Ту любов і турботу, з якими він опікувався хворими дітьми, інакше як батьківською не назвеш. Цього року делегація з Німеччини у складі професора Манфреда Рюмланда, бургомістра міста Барбі Йенса Штрубе, професора клініки «Мюрітц» (Берлін) Крістіана Коте з гуманітарною допомогою знову відвідала санаторій «Березовий гай». Були запрошені й усі діти, учасники «Миргородського проекту». Німецьким фахівцям цікаво було дізнатись, як ця програма допомогла безпосередньо дітям. Усі вони були обстежені лабораторно, а лікарі, порівнюючи їх попередній стан, надали їм необхідні рекомендації. Треба було бачити, як світились очі професора Манфреда, який називав своїх підопічних «наші красені». Слухаючи німецьких друзів, цих благородних подвижників реальної справи - допомоги хворим дітям - мимоволі замислюєшся: «Поважні люди з Німеччини абсолютно безкорисливо їдуть за тисячі кілометрів, вкладають власні кошти в оздоровлення наших дітей, а вітчизняні олігархи і бізнесмени, на жаль, не поспішають наслідувати приклад». Будемо сподіватись, що «Миргородський проект» матиме логічне продовження, оскільки методи лікування цукрового діабету постійно вдосконалюються, а досвід використовується на загальнодержавному рівні.

Мені запам'ятались щирі посмішки

Мабуть, недарма чарівна Миргородщина була оспівана генієм нашого славетного земляка Миколи Гоголя, позаяк і досі, 200 років поспіль, квітне вишневими садками хутір поблизу славнозвісної Диканьки, вирує Сорочинський ярмарок, а територію курорту прикрашає не калюжа, а мальовниче озерце, дзеркалом води якого велично плавають лебеді, шляхетно вигнувши свої білосніжні граціозні шиї. З одного боку над озерцем у задумі схилили довгі віти верби, а на другому - алея персонажів гоголівських творів (тут навіть можна посидіти на лавочці поряд із Хлестаковим), відкрита торік до 200-літнього ювілею письменника, пам'ятник якому на фоні літературних героїв вдало завершує скульптурний ансамбль. Взагалі, культурна програма для відпочивальників дуже насичена. Якщо вам до душі активний відпочинок - плавайте в річці, досхочу катайтеся на катамарані або хвацько витанцьовуйте на дансполі знаменитої «бочки» в Палаці культури. Можете прокататися з вітерцем у фаетоні. До речі, саме тут здійснилася мрія мого дитинства - я каталась верхи на сірому в яблуках коні-красені! Нова окраса курорту - унікальний «танцюючий» фонтан. Тепер, здійснюючи вечірній променад, відпочивальники можуть насолоджуватися динамічним світломузичним шоу, яке створюється візерунком струменів води в різних рівнях, підсвічених різнокольоровими вогнями, і супроводжується популярними музичними творами. Це казково-прекрасне дійство викликає щире захоплення, бо раніше така розкіш була доступна лише в деяких європейських столицях. Якщо любите видовища, завітайте, знову ж таки, до Палацу культури на концерти зірок української та зарубіжної естради, гумористів або спектаклі театральних колективів. А якщо прагнете відпочити душею, побути наодинці - вирушайте до березового гаю чи соснового бору. Їх світла позитивна аура творить дива! Прогуляйтесь їх стежками, подихайте цілющим повітрям, послухайте шелест листочків, пташиний спів - і ви повернетесь із прогулянки іншою людиною.

Коли приїздиш додому після перебування в казковій країні «Миргородкурорт» і ностальгічні почуття настільки «зашкалюють», що хоч вирушай назад до Миргорода, то єдиним порятунком, який тебе зупиняє, є приємне відчуття, що цілюща мінеральна вода, магія первозданної природи, унікальні лікувальні та оздоровчі процедури, дієтичне та смачне харчування натуральними продуктами за час перебування наситили організм тим, за чим сюди приїжджає кожен - здоров'ям.

А ще мені запам'ятались посмішки: до якого б кабінету ми не завітали - нам назустріч щиро посміхались лікарі і медсестри. Складалося враження, що саме на тебе тут чекали і саме тебе невимовно раді бачити. Погодьтесь, у наш непростий час така щирість - на вагу золота!

Тетяна Чумакова


Создан 02 сен 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником